Nano'nun Günlüğü…

Ideallerimi gerceklestirmek icin arastiriyorum, Unutmamak icin yaziyorum!

  • Bulundugunuz Sayfa: 
  • Ana Sayfa
  • Windows Azure SDK Kurulumu

Windows Azure SDK Kurulumu

Gönderim Ağustos 9th, 2012

Windows Azure’un bulut hizmetleriyle çalışabilmemiz için öncelikle https://www.windowsazure.com/en-us/develop/downloads  linkini kullanarak Windows Azure’un Download sayfasına ulaşırız. Burada Full Installs başlığı adı altında .Net ‘e ait kurulum linklerinin bulunduğu bir liste bulunacaktır. Çalışmalarımızı Visual Studio 2012 ‘ye göre yapacağımız için buradan VS 2012 ‘yi tıklıyoruz. Hemen ardından VWDOrVs11AzurePack_RC.3f.3f.3fnew.exe isimli dosyayı sisteminize indiriyor olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VWDOrVs11AzurePack_RC.3f.3f.3fnew.exe dosyasını çalıştırdığımızda karşımıza Web Platform Installer 4.0 ön hazırlık ekranı geliyor olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sıradaki karşımıza gelen ekranda ise .NET Visual Studio 2012 RC için kullanılacak olan Windows Azure SDK’yla ilgili ön bir bilgi verilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ön bilgide SDK’nın versiyonu ve yayınlanma tarihi bulunmaktadır. Install butonunu tıklayarak bir sonraki adıma ilerliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu adımda Web Platform Installer 4.0 penceresi, kurulum ile ilgili ön koşulları kullanıcıya listeleyecektir. İlerleyebilmemiz için I Accept butonunu tıklamamız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hemen ardından Windows Azure SDK kurulumu ile ilgili dosyaları sisteminizdeki Visual Studio’nuza dahil ediyor olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurulum tamamlandıktan sonra kullanıcıya başarılı bir şekilde kurulumunu tamamladığı ürünleri listeliyor olacak. Bu işlemi sonlandırabilmesi için Finish butonunu tıklamamız yeterli olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarakta kurulum, kullanıcıya kurmak istediğini diğer ürünler hakkında bir liste sunuyor olacak. Burada eklemek istediğiniz ürünlerin yanında ADD butonunu kullanarak ardından aşağıdaki Install bbutonu ile yüklemeye başlayabilirsiniz. Eğer herhangi bir seçenekte bulunmayacaksanız Exit butonu ile kurulumu tamamen sonlandırabilirsiniz.

Visual Studio 2012 ‘te Cloud projesi oluşturma

Kurulum tamamlandıktan sonra Visual Studio ‘yu Administrator olarak açmayı dikkat etmelisiniz. Visual Studio’nun üzerinde sağ tuş ile Run As Administrator ‘u seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Admin olarak açmış olduğumuz visual studio içerisinde File ->New->Project lokasyonunu kullanarak yeni bir proje oluşturmamız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karşımıza gelen New Project penceresinde, sol tarafta Templates içerisinden Cloud ’u seçeriz. Projemiz için uygun olacak olan framework olan,  .NetFramework4 ‘ü seçeriz. Windows Azure Cloud Service ‘i seçtikten sonra projeye bir isim vermemiz yeterli olacaktır.

Keyfli Çalışmalar Dilerim.

Etiketler: , , , ,
Bulundugu Konu Etiketleri Sistem, Visual Studio, Windows Azure, Yazilim |

Lutfen Yorumlarinizi Burdan Ulastiriniz!...

You must be Kullanici Adiniz : to post a comment.

Blogroll